Ramöz (Ram) Makinesi

 

Ramöz (Ram) Makinesi Ne İşe Yarar?

Tekstil sanayisinde, kısaca ram makinesi diye anılan ramöz makinesi, tekstil sektöründe, kumaşın son aşamalarına gelindiğinde kullanılan makine çeşitlerinden biridir.

Tekstil terbiye işletmelerinde kullanılan boyamadan çıkmış kumaşın yaş apre işlemine de tabii tutulduğu kurutma makineleridir. Kumaşın kurutma ve en boy stabilizesi sağlanır ve soğutma silindirlerinde soğutulup uygun metrajda sarım yapılan kumaş sonraki işleme sevk edilir.


Ram Makineleri kabin sayısına göre makinenin uzunluğu 50 metreye kadar çıkabilir. Amacı, kumaşı pişirmek, daha düzgün, daha şık ve parlak duran bir kumaş haline getirmektir.


Kumaşların enine iğne yada paletler tarafından kenarlarından tutturulduğu, bir çift yürüyen zincirle hareketinin sağlandığı ve kumaşa sıcak havanın gönderildiği makinelerdir.

Ramözler de kumaşa istenilen en ve boy ayarı verilebilmekte, kumaştaki kırışıklıklar giderilebilmektedir. Kumaş kenarındaki tutucular dışında hiçbir yere değmeden kumaş geçişi sağlanabilmektedir.

Ramöz (Ram) Makinesi Avantajları 

Önünde bulunan fulard yardımıyla yanmazlık, buruşmazlık ve su iticilik gibi apre maddelerinin empregnasyonundan sonra kurutma ve kondenzasyon işlemlerinin de yapılabilmesi. Sentetik kumaşların termofiksajının yapılabilmesi. Kurutma hızı oldukça yüksektir. Ancak ramözler az kumaş aldıklarından geniş bir alana gereksinim duyulmakta ve yine de yüksek hızlarda çalışılamamaktadır. Termosol metodunun (boyalı ve basılmış kumaşların ısı ile fiksaj) uygulanabilmesidir. 

Ramöz (Ram) Makinaları;

Artos Babcock Ram Makinası

Bruckner Ram Makinası

Famatex Ram Makinası

Ferraro Sanfor Ram Makinası

Krantz Ram Makinası

Monforst Ram Makinası

Santex Sanfor Ram Makinası

Stentex Ram Makinası

Sunsuper Ram Makinası

Textima Ram Makinası

Par Makine olarak Ramöz (Ram) Makinesi Yedek Parçaları üretiminde sektörün öncü firmalarından biriyiz.

Firmamızda Yedek Parçalarının Üretimini Yaptığımız Ramöz (Ram) Makinesi Çeşitleri

Artos Babcock Ram (Apre) Makinesi Yedek Parçaları

Bruckner Ram (Apre) Makinesi Yedek Parçaları

Famatex Ram (Apre) Makinesi Yedek Parçaları

Ferraro Sanfor Ram (Apre) Makinesi Yedek Parçaları

Krantz Ram (Apre) Makinesi Yedek Parçaları

Monforst Ram (Apre) Makinesi Yedek Parçaları

Santex Sanfor Ram (Apre) Makinesi Yedek Parçaları

Stentex Ram (Apre) Makinesi Yedek Parçaları

Sunsuper Ram (Apre) Makinesi Yedek Parçaları

Textima Ram (Apre) Makinesi Yedek Parçaları

Ramöz (Ram) Makinesi yedek parçaları dışında Rotasyon ve Düz Baskı Makineleri Yedek Parçaları üretimimiz, Mekanik Salmastra tedariğimiz, MERROW Dikiş Makineleri yedek parça satışı, bakım ve servisliği, INDERLE IDL-70 serisinin satışlarını da yapmaktayız.

Ram Makineleri Yedek Parçaları görselleri ve bilgileri için Par Makine Web sitemizi ziyaret edebilir veya Kataloğumuzu ürünlerimizi inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir